Skip Navigation Links > Ana Sayfa > Başkanın Sunumu

Başkanın SunumuDeğerli Paydaşlarımız,

Borsa istanbul’da işlem yapan yatırımcı sayısının arttığını gözlemlemekteyiz. Sermaye Piyasamızın gelişmesi için çok değerli olan bu gelişimin kof bir şişkinlik değil, sağlıklı bir büyüme oluşturmasını diliyorum.

Sermaye piyasası uzun vadeli düşünenlerin kazançlı çıktığı bir yatırım alanıdır.

GYO, portföy oluşturmak ve işletmek amacıyla kurulmuştur. Bunun dışında herhangi bir sınai, ticari, zirai vb.faaliyette bulunması, taşınmaz mal edinmesi mümkün değildir.

Portföy işletmeciliğinden elde ettiğimiz kazançlar paydaşlarımıza dağıtılmaktadır. Bu faaliyet sonucunda oluşan pay başına değerimiz ve şirketin işleyişi ile ilgili her türlü bilgi KAP’ta düzenli olarak açıklanmaktadır.

Geçmişte, piyasaya yeni gelen yatırımcıların bazı kötü niyetli manipülatörler tarafından gerçek olmayan çeşitli haberlerle asılsız beklentilere yöneltildiği ve bu yatırımcılardan bazılarının da kısa vadeli kazanç hırsına kapılarak yaptıkları işlemler sonucunda zarara uğradıkları bilinmektedir.

Borsa İstanbul’a yeni katılan ve Ortaklığımıza paydaş olmalarından kıvanç duyacağımız yatırımcıların zaman zaman ortaya çıkabilecek bu tür kötü niyetli kişilerin oyununa gelmemelerini, alım satım kararı verirken kamuya açıklanan sağlıklı bilgiler dışında dayanaksız değerlendirmelere girmemelerini önemle hatırlatırım.

Sağlıklı kazançlar, esenlikler dilerim.

Reha Tanör